BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A hiánycél független a pénztári elszámolástól

2010. szeptember 16. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A jövő évi három százalék alatti GDP-arányos államháztartási hiánycél független attól, hogy változik-e a magán-nyugdíjpénztári befizetések elszámolása - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium az MTI-vel. A 2011-es három százalék alatti hiánycél vállalását Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter jelentette be, és hétfői parlamenti felszólalásában megerősítette Orbán Viktor miniszterelnök is. A kormányfő napirend előtti beszéde érintette a magán-nyugdíjpénztári befizetések elszámolása kérdésében tett kezdeményezést is. "Várunk arra, hogy az uniós szervek kedvező döntést hozzanak az elszámolás ügyében, a jövő évi 3 százalék alatti hiány teljesítése azonban ettől független" - írta a tárca. Orbán Viktor hétfőn a parlamentben a magánnyugdíj-pénztári elszámolás költségvetési terhével kapcsolatban azt mondta: az elszámolás módja attól függ, hogy októberben az EU-ban hogyan döntenek arról, miként kell nyilvántartani a magánnyugdíjrendszerből a költségvetésbe áthelyezett pénzeket. Úgy fogalmazott: azt mindenki látja, nem fog menni, hogy 300-400 milliárd forintot teszünk át egy "félállami" nyugdíjrendszerbe, közben pedig tartanunk kell egy háromszázalékos költségvetési hiányt. Orbán akkor azt is hozzátette, ha kedvezőtlen döntés születik, akkor szerinte hozzá kell nyúlni a magánpénztári rendszerhez.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet