Az első száz nap arra volt elég, hogy a kormány lefektesse egy új, erős Magyarország alapjait - értékelte az indulást Orbán Viktor miniszterelnök a Professzorok Batthyány Körének rendezvényén. A kormányfő az elmúlt száz napra koncentrált, a kormány terveiről nem beszélt. A kabinet eddigi intézkedéseinek középpontjában a munkahelyteremtés és a vállalkozások megerősítése áll - ezt szolgálta az adórendszer átalakítása, a társasági adó csökkentése, az új Széchenyi terv kidolgozása, az alkalmi munka szabályozásának átalakítása - sorolta a miniszterelnök, aki szerint a kormány kitart a pénzügyi függetlenség és a gazdasági önrendelkezés helyreállítása mellett - ez magyarázza a bankadó bevezetését vagy épp az IMF-fel való tárgyalások menetét. Orbán kitért a kétmilliós bérplafon bevezetésére is, burkoltan úgy fogalmazott, hogy "bárki is szalad Brüsszelbe, a kormány akkor sem tágít ebben a kérdésben". (Hétfőn az Európai Bizottság bejelentette, hogy egy hónapot ad a magyar kormánynak a jegybanki vezetők fizetésének törvényes rendezésére - ellenkező esetben az ügyet a az Európai Bíróság elé viszi.
A jövőről keveset szólt a miniszterelnök, az egyik kivétel az volt, hogy a szociális problémák kezelését nem lehet a gazdasági válságkezelés elé helyezni a jövőben sem. Ilyen korábbi döntésnek nevezte a hosszabbodó kilakoltatási moratóriumot, amellyel a nem fizető hiteleseket kívánja a kormány "megvédeni". A kormányfő ígérete szerint nemzeti konzultációt tartanak az egészségügyről, valamint szociálpolitikai kérdésekről is.
