BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Simor: Fenntartható növekedés kell az ERM-2-höz

2010. szeptember 5. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Magyarország számára az lenne a legjobb, ha akkor csatlakozna az euró bevezetését megelőző ERM-2 árfolyam-mechanizmushoz, amikor a gazdaság már biztosan fenntartható pályán van - fejtette ki a Magyar Nemzeti Bank elnöke az ausztriai Alpbachban rendezett gazdasági fórumon. A jegybank ezen álláspontján a válság sem változtatott - mondta Simor András. A gazdasági válság által kikényszerített makrogazdasági korrekció közelebb hozta a konvergenciakritériumok formális teljesítését - Simor szerint "a válság megerősítette az euróval kapcsolatos véleményünket. Az európai pénzügyi együttműködés problémái nem a túl szoros integrációból, hanem ennek éppen az ellenkezőjéből fakadnak." Az MNB elnöke arra kérte a magyar politikusokat, hogy összpontosítsanak az euró bevezetésével kapcsolatos feladatokra, de figyelmeztetett, hogy egy túl korai bevezetés ellenkező hatást fejtene ki. Mint mondta, akkor kell csatlakozni az euróövezethez, amikor a konvergencia már biztosan fenntartható szintet ért el.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet