A Varga Mihály által vezetett tényfeltáró bizottság mandátuma tegnap lejárt, ám a miniszterelnökségi államtitkár eddig semmilyen konkrétummal nem állt elő. Az MTI-nek nyilatkozó Szijjártó Péter emlékeztetett arra, hogy Orbán Viktor kormányfő társaságában Varga Mihály az elmúlt hetekben valamennyi minisztériumot végiglátogatta. A kedden befejeződött tárcalátogatás-sorozat keretében számos olyan gyanús ügy került elő, amelyeknek komoly költségvetési kihatásuk is van. Az újabb "csontvázak" vizsgálata, elemzése még tart - közölte a szóvivő, hozzátéve: amint ez a munka véget ér, a tényfeltáró bizottság részletes jelentését Varga Mihály átadja a miniszterelnöknek, majd a nyilvánosságot is tájékoztatja. A június 5-én ismertetett bizottsági részjelentés arról szólt, hogy konszolidált a magyar gazdaság helyzete és a kormány tartani akarja a 3,8 százalékos hiánycélt, ám a 2010-es költségvetés több adata nagyságrenddel eltér a valóságtól, ezért azonnali intézkedésekre van szükség. A kormány ezt követően - és Kósa Lajos államcsődveszéllyel kapcsolatos nyilatkozata után - dolgozta ki 29 pontos akciótervét.
