BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kit cseleztek ki?

2010. augusztus 25. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Újabb kommunikációs bravúrt mutathat fel a nemzetgazdasági tárca, amikor is egy egymondatos közleménnyel átmenetileg kibillentette a forintot a gyengülő trendből, majd másnap ugyanilyen mozdulattal vissza is fordította. Egyes vélemények a szándékolt piactesztelést sem tartják kizártnak, akad, aki a mostani akciót a Kósa Lajos-Szijjártó Péter páros által előadott kora nyári ámokfutáshoz hasonlította. Kérdés, hogy a tárca most öngólt rúgott-e vagy a piacot próbálta kicselezni.
A NGM megalakulása óta közleményekben próbál kommunikálni - mondván, az írott szót senki nem értheti félre -, pedig itt az ékes példa, hogy mégis (vagy mégsem?). Az új kormány lassan három hónapja van hatalmon - ez az idő kevés volt arra, hogy Matolcsy György vagy akár közvetlen munkatársai a nyilvánosság elé lépjenek egy sajtótájékoztató keretében elképzeléseikkel, terveikkel. A gazdasági tárca erejéből még arra sem futotta, hogy a nyáron a parlamenten keresztülvert adócsomagot bemutassák a sajtónak.
A kommunikációs reform keretében a gazdasági tárca fölszámolta a szokásos havi államháztartási tájékoztatókat - aminek egyetlen oka, hogy az államháztartásért felelős államtitkár irtózik a nyilvánosságtól. Havonta egy órára az NGM üzemeltet ugyan egy online felületet, ahol az államháztartással kapcsolatos kérdéseiket tehetik fel az újságírók, de ezekre vagy kapnak választ, vagy nem.
A legfőbb probléma persze, hogy nincs mit kommunikálni - hisz a kormánynak nincs komolyan vehető gazdaságpolitikai programja, amelynek része lehetne gazdaságfejlesztés, költségvetési és adópolitika. Egyelőre (még) reménykedünk abban, hogy mindez az önkormányzati választások után alapjaiban változik majd.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet