Újabb kommunikációs bravúrt mutathat fel a nemzetgazdasági tárca, amikor is egy egymondatos közleménnyel átmenetileg kibillentette a forintot a gyengülő trendből, majd másnap ugyanilyen mozdulattal vissza is fordította. Egyes vélemények a szándékolt piactesztelést sem tartják kizártnak, akad, aki a mostani akciót a Kósa Lajos-Szijjártó Péter páros által előadott kora nyári ámokfutáshoz hasonlította. Kérdés, hogy a tárca most öngólt rúgott-e vagy a piacot próbálta kicselezni.
A NGM megalakulása óta közleményekben próbál kommunikálni - mondván, az írott szót senki nem értheti félre -, pedig itt az ékes példa, hogy mégis (vagy mégsem?). Az új kormány lassan három hónapja van hatalmon - ez az idő kevés volt arra, hogy Matolcsy György vagy akár közvetlen munkatársai a nyilvánosság elé lépjenek egy sajtótájékoztató keretében elképzeléseikkel, terveikkel. A gazdasági tárca erejéből még arra sem futotta, hogy a nyáron a parlamenten keresztülvert adócsomagot bemutassák a sajtónak.
A kommunikációs reform keretében a gazdasági tárca fölszámolta a szokásos havi államháztartási tájékoztatókat - aminek egyetlen oka, hogy az államháztartásért felelős államtitkár irtózik a nyilvánosságtól. Havonta egy órára az NGM üzemeltet ugyan egy online felületet, ahol az államháztartással kapcsolatos kérdéseiket tehetik fel az újságírók, de ezekre vagy kapnak választ, vagy nem.
A legfőbb probléma persze, hogy nincs mit kommunikálni - hisz a kormánynak nincs komolyan vehető gazdaságpolitikai programja, amelynek része lehetne gazdaságfejlesztés, költségvetési és adópolitika. Egyelőre (még) reménykedünk abban, hogy mindez az önkormányzati választások után alapjaiban változik majd.
