A központi költségvetés közel ötszáz intézményének tartozása júliusban 1,4 milliárd forinttal növekedett, így az elérte a 28,2 milliárd forintot - derül ki a Magyar Államkincstár adataiból. A kifizetetlen beszállítói számlaállomány a tárgyhóban 27,4 milliárd forint. Mivel az adóhatóság pontosan megkapta a neki járó járulékokat és adókat - így az ezen intézménnyel szembeni adótartozás nem változott a hetedik hónapban -, a teljes tartozásállomány a beszállítókkal szemben állt fenn. Az összes adósság 46 százaléka jelentkezik a Nemzeti Erőforrás Minisztérium fejezetnél, ezen belül nagyrészt az orvos-egészségügyi centrummal rendelkező egyetemeknél. A Pécsi Tudományegyetemen továbbra is kincstári biztos működik, itt a tartozás már meghaladta az 5,9 milliárd forintot, ami a teljes kifizetetlen állomány 21 százaléka. Hasonlóan nagy bajban van a honvédelmi tárca kezelésében lévő Állami Egészségügyi Központ. E fejezetnél az államkincstár 4,5 milliárd forintos adósságot tartott nyilván. Mind a két egészségügyi intézmény konszolidációja évek óta sikertelen, a kincstári biztosok a legjobb szándékkal sem tudják a két intézmény tartozásait a folyó bevételekből rendezni - ám eddig egyetlen kormány sem akart tízmilliárd forintot költeni e két intézet pénzügyeinek rendbetételére.
