BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Viharos kezdet után elolvadt a taxiforgalom

A szezonális hatások miatt átlagosan 15-20 százalékkal csökken a budapesti taxitársaságok utasforgalma a nyári hónapokban.

2010. augusztus 18. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Napi által megkérdezett taxitársaságok júniusban az évszakhoz képest szokatlanul hűvös és viharos időjárás miatt lendületesen kezdték a szezont, ám a júliusi és augusztusi forgalom már a tavaly nyáritól is elmaradt. Hausz Gyula, a Főtaxi Zrt. vezérigazgatója szerint a társaság az utóbbi hónapokban a várakozásoknak megfelelő, egy számjegyű forgalomcsökkenést tapasztalt 2009-hez képest, a júliusi címfelvétel néhány ezerrel esett a tavaly júliusi 80 ezerhez képest. A budapesti piac túlságosan osztott - válaszolta a forgalomcsökkenés okait firtató kérdésünkre Dióslaki Gábor, a Budapest Taxi ügyvezető igazgatója -, vagyis túl sok autó és taxitársaság osztozik a piacon, ez pedig a rendelésállomány folyamatos csökkenését okozza. A túlkínálat kapcsán Horváth Csaba, a Rádió Taxi ügyvezetője arra hívta fel a figyelmet, hogy Pécsett, Győrött és Szegeden is eredményesnek bizonyult a városban közlekedő taxik számának korlátozása.
Idén nyáron a külföldi turisták sem tudták kompenzálni az utasforgalomból a szabadságolások miatt kieső kuncsaftokat. A Budapest Taxi igazgatója szerint a szállodákból érkező rendelések száma is érzékelhetően csökkent. Hasonló tapasztalatokról számolt be Sipeki József, a Tele 5 Taxi ügyvezető igazgatója. Idén nyáron mintegy tíz százalékkal csökkent a társaság forgalma a múlt évihez képest, a visszaesésben a magyar és a külföldi utasok csökkenő száma egyaránt közrejátszott. A gyenge nyári szezonba egyedül a Forma-1 hozott némi pezsgést, a fuvarok száma ugyanis még a tavalyit is meghaladta.
A reptéri taxirendelést - érkezéskor és induláskor egyaránt - egyre többször váltja fel a kisbuszos, csoportos személyszállítás, a városban pedig mind ritkábban ülnek taxiba a turisták. Három évvel ezelőtt a taxitársaságok jellemzően a budai szállodákból fuvarozták a belvárosba a turistákat - mondta Horváth. Ma már azonban a főváros belső kerületeiben nyílt sok kisebb szálloda és panzió miatt a Budapestre látogató külföldieknek már nem érdemes taxit rendelniük, jobbára gyalog indulnak útnak a városban.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet