BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Idén nagyon sokba kerülhet a Forma-1

2010. július 25. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kormány a költségvetési tartalékból 1,3 milliárd forintot csoportosított át a Forma-1-es futam támogatására, ugyanis az előre eltervezett 4,2 milliárd forint várhatóan nem lesz elegendő a rendezési jogdíjra, amely évről évre folyamatosan növekszik.Az idei költségvetésben a tavalyi négymilliárd után 4,17 milliárd forintot különítettek el, ezt lett megfejelve 1,3 milliárddal. Sajtóértesülések szerint ebben az évben 22 millió dollárt fizet a Hungaroring Zrt. a jogtulajdonosnak, ez a múlt pénteki 220 forintos dollárárfolyammal kalkulálva 4,8 milliárd forintot tenne ki. A kormány láthatóan nem bíz semmit a véletlenre, ezért 700 millió forintos tartalékot képezett az esetleges forintgyengülésre felkészülve, így egészen 250 forintos dollárárfolyamig van fedezete a Hungaroring Zrt.-nek.

A társaság helyett a tulajdonos állam fizeti a jogdíjat. Eddig azzal érveltek a rendezők, hogy az évi két-hárommilliárd forintos tétel bőven megtérül az államnak a pluszforgalom miatt keletkező adóbevételeken, bár a hivatkozott tanulmányt számtalanszor megkérdőjelezték. Az idén viszont ennél jóval többe kerül a futam, így újra felmerülhet az az ötlet - amely más országokban bevett gyakorlat -, hogy a turisztikai szolgáltatók is beszálljanak a futam finanszírozásba. A kormány az augusztus 20-ai tűzijáték megrendezésnek lemondásán gondolkodott, hogy az így felszabaduló százmillió forintot az árvízkárosultaknak adja, ezzel szemben a Forma-1-es jogdíj többmilliárdos tételét kifizeti. Az árvízkárok segítésére a kormány 9,2 milliárdot vett a ki az általános tartalékból.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet