BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újraindulhat a termelés a PML-nél

2010. július 4. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Miután a társaság a közelmúltban új tulajdonosokhoz került, ismét van esély arra, hogy a nyár végén újrainduljon a termelés a tavaly bezárt veszprémi székhelyű PML Könnyűszerkezet-építő Kft.-nél - közölte Sándor Zoltán ügyvezető igazgató. A folytatás elsősorban attól függ, hogy sikerül-e ismét megteremteni a termelés finanszírozási hátterét, illetve a technikai feltételeket.

A tehergépkocsikhoz különböző magasító elemeket, úgynevezett platformokat, valamint alumíniumból készülő hidakat gyártó társaságnál január elején jelentették be, hogy a 70-75 százalékos rendelésállomány-csökkenés miatt az üzemet bezárják. Jó ideig úgy tűnt, a PML a felszámolási eljárást sem tudja elkerülni, ám miután tulajdonosának, a német Peter Meyer Leichtechnik GmbH-nak a céget a közelmúltban sikerült eladnia két kecskeméti vállalkozásnak, egyezséget kötöttek a hitelezőkkel.

A két tulajdonos, az Euro Money és a German Factor Kft. dolgát nehezíti, hogy eddig egy bérelt telephelyen folyt a termelés, mivel a társaság két nagy értékű megmunkáló központjának berendezését a felhalmozott tartozások miatt a lízingcég elszállította. Ráadásul a PML a dolgozóknak is tartozik.
A Peter Meyer Leichtechnik, amely a kontinens egyik legnagyobb könnyűszerkezet-gyártója, 2006-ban hozta létre a PML Kft.-t, amely egy vadonatúj, hatezer négyzetméteres gyártóbázison kezdett el termelni. A társaság nettó árbevétele 2007-ben már meghaladta a 1,5 millió eurót, ám a gazdasági válságot követően a haszongépjárművek iránti kereslet világszerte drasztikusan csökkent.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet