BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A kormány nagyobb hiányt szeretne a reformok érdekében

2010. július 4. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Magyarország két évre szóló elővigyázatossági megállapodást kötne 2011-2012-re tíz-húsz milliárd euró értékben az Európai Unióval és a Nemzetközi Valutaalappal (IMF) - nyilatkozta Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter a Reutersnak. Reményeik szerint a hitelezők beleegyeznek abba, hogy a jövő évi GDP-arányos államháztartási hiány meghaladja a három százalékot. Hozzátette, hogy a kormány komoly szerkezeti reformokat tervez 2011-ben és 2012-ben, ami jelentős többletkiadással jár, miközben a bonyolult euróövezeti helyzet megnehezíti a jelentősebb deficitcsökkentést jövőre. A konvergenciaprogram szerint jövőre a hiányt 2,8 százalékra kell leszorítani az idei 3,8 százalékról és a szakmai közvélekedés szerint mivel Magyarország az elmúlt években kétszer kért felmentést a háromszázalékos maastrichti kritérium teljesítése alól, komoly fegyvertény lenne, ha Brüsszel engedne. Matolcsy szerint ha ezt sikerül elérni, akkor a deficit három százalék körülire mérséklődik 2012-ben. Szapáry György, a miniszterelnök főtanácsadója nemrégiben azt nyilatkozta, hogy a jelenlegi megállapodást két hónappal meghosszabbítják, majd 2011-re kötnének egy elővigyázatossági hitelszerződést. Megjegyezte, hogy az államnak a jelenlegi keretből sincs szándéka több pénzt lehívni.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet