BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A jegybank tavaly még nyereséges volt

2010. július 4. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Magyar Nemzeti Bank 2009-es mérleg szerinti nyeresége 65,5 milliárd forint volt a várt veszteség helyett. A nyereség az eredménytartalékba kerül, ami a következő évek veszteségeit fedezi majd - olvasható az Állami Számvevőszék jelentésében. A jegybank májusban közzétett prognózisa szerint 2010-ben 69 milliárd, 2011-ben 55 milliárd mérleg szerinti veszteség várható. A jegybanktörvény rendelkezése szerint a veszteség eredménytartalékot meghaladó részét a következő évben a központi költségvetésnek kell megtérítenie, ami 2012-ben várhatóan 49 milliárd forint lesz. Az ÁSZ-jelentés szerint az MNB működési költségei tavaly 13,9 milliárd forintot tettek ki, ami az előző évinél 1,1 milliárddal kevesebb, és alacsonyabb az előirányzott 14,5 milliárd forintnál. Az MNB alkalmazottainak átlagkeresete fejenként évi 7,8 millió forint volt 2009-ben, és 4,6 százalékkal emelkedett tavaly.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet