BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Századvég már egyszázalékos GDP-növekedéssel számol

2010. július 1. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Századvég Gazdaságkutató Zrt. szerint idén egy százalékkal nőhet a magyar gazdaság - mondta Mellár Tamás kutatási igazgató. Mellár szerint gazdaságpolitikai fordulatra van szükség. Az új gazdaságpolitika nem lehet restriktív, ám mégis meg kell tartani a 3,8 százalékos hiánycélt. A kutatók évi 1,5-2 százalékos foglalkoztatásbővüléssel kalkulálnak - ezt a kormány ígéreteire alapozzák. Ez a növekedés évi 60-70 ezer új munkahelyet jelentene, ám csak akkor érhető el, ha a fejletlen régiókra is kiterjesztik a foglalkoztatásbővítési programokat. A cég szerint az idén a fogyasztás még 2,3 százalékkal csökken, de jövő évtől 2,8-3,8 százalékkal ugrik. A beruházások idén még három százalékkal nőhetnek, a jövő évtől ötszázalékos beruházásnövekedést várnak. Ezzel a GDP az idén egy százalékkal nőhet, 2012-re három százalék körüli növekedést prognosztizál a cég, és 2012-től négyszázalékos növekedésre állhat rá a magyar gazdaság - mondta Mellár. Mellár annak a 29 közgazdászból álló csoportnak a tagja, amely még a választások előtt kétszázalékos idei GDP-csökkenést prognosztizált - igaz, a KSH volt elnöke nemrégiben jelezte, hogy ő már akkor nulla százalék körüli értéket várt.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet