A csődben lévő szigetvári önkormányzatnak július végéig kell elfogadnia azt az átfogó, az összes intézményre kiterjedő reorganizációs programot, amelynek alapján elkezdődhet az adósságrendezés - jelentette be Rodek Gyula ügyvivő alpolgármester. Ebben pontosan rögzítik majd, hogy a hitelezőkkel szemben mintegy 2,6 milliárd forintos adósságot felhalmozó baranyai kisvárosnak melyik követelést, milyen határidővel kell majd visszafizetnie. Rodek hozzátette: az adósság rendezése 20-25 évig is eltarthat. A március óta csődgondnok irányításával működő városban 2010-re válságköltségvetés készült. A helyhatóság csak a kötelező feladatait láthatja el. Ezért az összes programot leállították, egyelőre nem folytatódhat a vár rekonstrukciója, szünetel az út- és járdaépítés, nem jut pénz a városi tűzoltóság fejlesztésére. Az egyik iskola működtetését a megyei önkormányzat vette át. Mindemellett elkerülhetetlennek látszik az intézményhálózat működésének teljes átszervezése is, amit várhatóan különböző összevonásokkal oldanak majd meg. A baranyai kisváros pénzügyi helyzete februárban azután vált kilátástalanná s kezdeményezett önmaga ellen csődeljárást, hogy 90 napon túli, lejárt határidejű tartozása is elérte a 60 millió forintot. Növeli a gondokat, hogy Szigetvár az elmúlt időszakban a különböző beruházásokhoz szükséges saját erőt kötvénykibocsátásból fedezte. Az ebből adódó kötelezettségek csupán az idén meghaladják a 400 millió forintot.
