A folyamatosan növekvő export miatt megduplázza gyártókapacitását a győri székhelyű Viola-Hús kft. - jelentette be Ameyné Viola Beatrix kereskedelmi igazgató. Az új, több mint ezer négyzetméteres üzemet egy tavaly megvásárolt szomszédos épületkomplexumból alakítják ki több mint százmillió forintos költséggel. Többek között új csontozó- és csomagolóüzem is készül. A fejlesztés hátterében az áll, hogy a Metro áruházlánc mellett jelentős megrendeléseket kaptak Ausztriából, Németországból és Csehországból is, ide friss és fagyasztott húst, valamint különböző húskészítményeket szállíthatnak. A kereskedelmi igazgató hozzátette: bár sikerüket annak köszönhetik, hogy használják a régi recepteket, az elmúlt években jelentős összegeket költöttek termékfejlesztésre, így sikerült kihasználni a konkurencia gyengélkedését. A Viola-Húst 1990-ben alapították, a cég 2003-ban költözött a győri ipari parkba, s ott 1400 négyzetméteres gyártóbázist épített, amelyet 2007-ben további 400 négyzetméterrel bővítettek.
