A hatékonyság növelése és a kapacitás bővítése érdekében újabb, több száz millió forintos fejlesztési programba kezdett az ország egyik legjelentősebb földkeverékgyártója és kommunális szolgáltatója, a Florasca Környezetgazdálkodási Kft. - mondta Fullajtár István ügyvezető igazgató. A rábaközi Osliban lévő telephelyet mintegy százmillió forintos beruházással bővítik és korszerűsítik. Több új gyártócsarnok, csomagolóüzem, valamint egy ezer négyzetméteres tárolóbázis épül. Mindemellett különböző gépek beszerzésére további 60 millió forintot költenek. A programban szerepel a cég soproni telephelyének korszerűsítése és három újabb folyékonyhulladék-lerakó rekultivációja is.
A fejlesztéseket, illetve a lerakók rendbetételét saját erőből, valamint uniós pályázati források segítségével valósítják meg. Az ügyvezető igazgató elmondta: bár a gazdasági válság ebben az ágazatban is éreztette hatását, úgy tűnik, a kizárólag természetes anyagok, többek között hansági tőzeg felhasználásával készülő termékeik iránt ismét nő az érdeklődés. Az idehaza multinacionális áruházláncokat és benzinkutakat is kiszolgáló Florasca Romániában, sőt kisebb tételekkel Ausztriában is jelen van.
A folyamatosan növekvő szállítási költségeket ugyanakkor csak a termelés olcsóbbá tételével tudják ellensúlyozni. Tavaly több évtizedes gondot sikerült megoldani azzal, hogy szintén uniós források felhasználásával, 13 Győr-Moson-Sopron-, illetve Vas megyei folyékonyhulladék-lerakó rekultivációját tudták befejezni. A program közel 400 millió forintba került. Fullajtár hozzátette: a csatornázásnak köszönhetően ma már jóval kevesebb nyugat-dunántúli településen van szükség a szennyvíz szippantására, ám a veszélyes hulladékok szállítása és elhelyezése változatlanul sok feladatot ad a cégnek.
