Tegnap jelent meg a Magyar Közlönyben az állami vagyongazdálkodásról szóló törvény módosítása, amely pénteken lép hatályba - ekkor megszűnik a Nemzeti Vagyongazdálkodási Tanács (NVT) és helyét a fejlesztési miniszter által kinevezett igazgatóság veszi át. Utolsó döntéseként az NVT kihirdette: sikeresen zárult a 2010. május 11-én meghirdetett, győri ingatlanegyüttes fejlesztési célú megvásárlására kiírt tender. A Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. egymilliárd forint pályázati biztosítékkal hirdette meg a Győr keleti részén található, állami tulajdonban lévő honvédségi telkeket. A nyertes pályázó bruttó 6,5 milliárd forintot fizet a nagy értékű ingatlanokért. A volt honvédségi gyakorlótér ipari övezetté válik, területén logisztikai-feldolgozóipari parkot hoznak létre. Az ITD Hungary Győr környezetében nemzetgazdasági szempontból kiemelkedő jelentőségű beruházás megvalósításához keresett alkalmas területet, a város közgyűlése februárban határozatban támogatta az ingatlanegyüttes belterületbe vonását és ipari övezetbe sorolását.
