BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Utolsó döntését hozta meg tegnap az NVT

2010. június 15. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tegnap jelent meg a Magyar Közlönyben az állami vagyongazdálkodásról szóló törvény módosítása, amely pénteken lép hatályba - ekkor megszűnik a Nemzeti Vagyongazdálkodási Tanács (NVT) és helyét a fejlesztési miniszter által kinevezett igazgatóság veszi át. Utolsó döntéseként az NVT kihirdette: sikeresen zárult a 2010. május 11-én meghirdetett, győri ingatlanegyüttes fejlesztési célú megvásárlására kiírt tender. A Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. egymilliárd forint pályázati biztosítékkal hirdette meg a Győr keleti részén található, állami tulajdonban lévő honvédségi telkeket. A nyertes pályázó bruttó 6,5 milliárd forintot fizet a nagy értékű ingatlanokért. A volt honvédségi gyakorlótér ipari övezetté válik, területén logisztikai-feldolgozóipari parkot hoznak létre. Az ITD Hungary Győr környezetében nemzetgazdasági szempontból kiemelkedő jelentőségű beruházás megvalósításához keresett alkalmas területet, a város közgyűlése februárban határozatban támogatta az ingatlanegyüttes belterületbe vonását és ipari övezetbe sorolását.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet