BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Régi-új elnöke lehet az APEH-nak

2010. június 2. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Vida Ildikó lehet az APEH elnöke - közölte az atv.hu értesüléseire hivatkozva az MTI-Eco. A Nemzetgazdasági Minisztérium egyelőre nem erősítette meg, de nem is cáfolta a hírt, a tárca csupán annyit közölt, hogy a kinevezések előtt nem nyilatkoznak ilyen ügyekben. Vida Ildikó az előző Orbán-kormány idején az APEH elnökhelyettese volt, Simicska Lajos 1999-es lemondása után pedig 2002-ig elnökként vezette az adóhivatalt. Szikora János jelenlegi APEH-elnök hatéves megbízatása 2013-ban jár le. Az MTI információi szerint az adóhatóságnál - mint a Pénzügyminisztérium háttérintézményénél - kedden megtörtént az átadás-átvétel, személyi kérdések azonban nem kerültek szóba. Az új kormány az APEH, valamint a Vám- és Pénzügyőrség (VP) összevonását tervezi, az ehhez szükséges módosításokat is tartalmazó törvényjavaslatot már benyújtották az Országgyűlésnek. E szerint a VP irányítását kormánybiztos venné át, aki külön szervezeti egységet hozhat létre az APEH és a VP egyesítésének előkészítése érdekében.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet