BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Orbánék átvették a kormányzást

2010. május 31. hétfő, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Orbán-kormány tegnap megtartotta első ülését, a napirenden az árvízhelyzet és a polgári törvénykönyv újraírása szerepelt.

Az Orbán-kormány tegnap hivatalosan is átvette a kormányzást a leköszönt Bajnai-kormánytól, a munkában a miniszterek és a leendő államtitkárok mellett mintegy száz informatikai és jogász szakember is közreműködött - mondta Nagy Anna kormányszóvivő. A hétvégén már megkezdődött a kormányzás átvétele az agrártárcánál, illetve a Honvédelmi Minisztériumban, de az önkormányzati tárca átadása keddre marad, technikai okokból utolsóként - mondta Navracsics Tibor közigazgatási és igazságügyi miniszter. A leköszönő kormány kifejezetten együttműködő volt, nem merültek fel akadályok - tette hozzá a miniszter. Kisebb hiányok felmerültek, de azokat gyorsan pótolták a leköszönő miniszterek és munkatársaik. A tervek szerint az államtitkárok a héten hivatalba lépnek, a jövő héten megkezdődik a szakállamtitkárok cseréje is - mondta Navracsics Tibor.

Az első ülésén a kormány a kétszeresére emelte az árvízi védekezésre fordítható összeget, így a 800 millió forintos keret - ami kárenyhítésre is fordítható - 1,5 milliárd forintra emelkedett - mondta Nagy Anna. (Az önkormányzati minisztérium vis maior tartalékát a múlt héten a Bajnai-kormány már megemelte 500 millió forinttal - ám ez láthatóan elkerülte az új kormány figyelmét -, így a volt önkormányzati tárca, vagyis a mostani belügyminisztérium vis maior tartaléka a két kormány "öntésének" köszönhetően összesen már kétmilliárd forintra rúg - ami egyharmada az eddig becsült, öt-hat milliárd forintos árvízkárnak.) A kormány újra nekifog a polgári törvénykönyv módosításának - a munka az elejéről kezdődik. Gesztusként a kormány a korábbi szakértői bizottságot kéri fel a Ptk. újraírására - mondta Navracsics. Rossz példa már van a sietségre, most nem a gyorsaság lesz az elsődleges.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet