BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vendéget és munkát hozott a pünkösd a Balatonra

2010. május 24. hétfő, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A sok rossz idő után a pünkösdi hosszú hétvége országszerte tízezreket vonzott a szabadba - nem csak kikapcsolódás céljából. A balatoni önkormányzatok zöme azon dolgozott, hogy eltüntesse az ítéletidő nyomait legalább a rendezvények, a forgalmasabb helyek környékén, de több sétány és móló még így is járhatatlan, van, ahol a nádas közepén maradt az odarepített mobilvécé, sok helyen látni vízből meredező árbocokat. A Siófokon megrendezett, mindig sok vendéget hozó Balatoni Szezonnyitóra - amelynek márkanevét az önkormányzat a közelmúltban levédette - nagyon készültek idén a térség vendéglátói, hiszen az idei előszezon minden volt, csak nem előszezon. Végleges adatok még nem állnak rendelkezésre, de a szállodák és panziók jelentős részében szép pünkösdről, "háromnegyed házról" beszéltek, a nívós, négycsillagos wellness-szállodák többségében pedig ennél is jobb kihasználtságról adtak számot.

Csopakon háromnapos rendezvénysorozattal ünnepelték az új strand elkészültét: a 150 millió forintos, uniós források segítségével megvalósult beruházás révén a strand a társasági élet színtere is lehet - mondta lapunknak Ambrus Zoltán polgármester. A látványos új épületek mellett megújult a parti sétány, a korszerű biztonsági berendezésekkel felszerelt komplexum világítása az éjszakai fürdőzést is lehetővé teszi. A hétvégén egyébként is alig volt olyan tóparti település, ahol ne várták volna valamilyen programmal a vendégeket, az egymást erősítő rendezvények kiemelkedő forgalmat hoztak például a nyugat-balatoni térségben. A keszthelyi és hévízi szállásadók 75-80 százalékos kapacitáskihasználtságról számoltak be, ez jobb a tavalyi pünkösdi adatnál - igaz, úgy tűnik, a vendégek közül kevesen maradnak a hétvégénél tovább, elsősorban a bizonytalan időjárás miatt. Szombaton és vasárnap folyamatosan érkeztek a vendégek - közölte Fitzer Bernadett, az utazásszervezéssel foglalkozó Magyar Tenger Kft. marketingvezetője, jó néhány fizetővendég-látó szobát is meg tudtak tölteni. Ide elsősorban horgászok érkeztek (külföldről is), a tavalyinál jóval több volt a kerékpáros turista és a rendezvényekre, pincelátogatásokra is sokan mentek el. A vendégek csaknem 40 százaléka üdülési csekkel fizet - tette hozzá Fitzer Bernadett -, azok a partnereik, akik ilyet nem tudnak elfogadni, egyre nagyobb hátrányban vannak.
A pünkösdi forgalom közel felét azok a nyaraló-, illetve hajótulajdonosok adták, akik a viharkárokat felmérni, illetve rendet csinálni jöttek - mondták a vendéglő- és büfétulajdonosok. A legnagyobb kereslet ezen a hétvégén a különböző iparosok, tetőfedők, kőművesek, fakivágók iránt volt. Kovács Ferenc, a karbantartási munkákat végző Ezermester Kft. műszaki vezetője szerint most a nyugdíjas szakembereket is mozgósítani kellett ahhoz, hogy a legsürgősebb munkákat elvégezzék - szinte mindenhova motorfűrésszel és fóliával felszerelkezve kellett kivonulni. Az esetek döntő többségében csak a károkat tudták felszámolni, a helyreállítás a következő hetek feladata lesz. A hétvégén így is rekordforgalmat bonyolítottak le a Balaton térségében azok az üzletek, amelyekben a kárelhárításhoz szükséges eszközöket, szerszámokat lehetett beszerezni, de nem unatkoztak a hajófelszerelést árusítók sem.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet