BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lendületbe jött a törvényhozás

A kisebb parlamentről való vitával kezdte meg a munkáját a parlament, a Fidesz benyújtotta a családi pótlék szigorításáról szóló javaslatát, az önkormányzati törvény módosítása alapján megszűnhetnek a magán-parkolócégek.

2010. május 17. hétfő, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Hétfőn a Fidesz-KDNP az ígéreteknek megfelelően folytatta a törvénymódosítások benyújtását a parlamentnek, miközben a plenáris ülésen is megkezdődött a vita. Navracsics Tibor előterjesztő elmondta: régi hibát korrigál a parlament, amikor visszahozza a közigazgatás élére a helyettes és a közigazgatási államtitkárokat, ezzel is depolitizálnák a közigazgatást. A szocialisták viszont arra hívták fel a figyelmet, hogy a jövőben minden minisztériumi osztályvezetői kinevezést a leendő közigazgatási tárca közigazgatási államtitkárának kellene jóváhagynia - ez pedig a gyakorlatban a politikai kontrollt erősítené.

A Fidesz tegnap benyújtotta a családi pótlék módosításáról szóló törvényt: a rég megszokott juttatást a jövőben az iskolaköteles gyerek után az iskoláztatás támogatására adnák, vagyis csak azon gyerek után lenne folyósítható a támogatás, aki részt vesz a kötelező oktatásban. A beterjesztett módosító javaslat szélesíti azon esetek körét, amikor a családi pótlék pénz helyett természetben is kiadható. A majdani kormánypárt képviselői beterjesztették az önkormányzati törvény módosítását is, ami az önkormányzatokra ruházza a parkolási díjak szabályozását. A jogszabály kimondja: parkolási díjat csak közvetlenül az önkormányzat, költségvetési szerv vagy kizárólag önkormányzati tulajdonban lévő gazdasági társaság szedhet. Ugyancsak a parlament elé terjesztették a kettős állampolgárságról szóló törvényt és a Btk. módosítását is.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet