BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új technológia a Pécsi Diagnosztikai Központban

2010. május 13. csütörtök, 23:21

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Egy 260 millió forint értékű mágneses rezonanciás berendezést adtak át csütörtökön a Pécsi Diagnosztikai Központban. A központ nem elsősorban a magyar, horvát és osztrák betegekért versenyez, hanem az európai kutatás-fejlesztési projektekben kell olyan technológiai és szakmai hátteret felmutatnia, amelyhez jelentős források igényelhetők. E projektek elsősorban a Pécsi Tudományegyetemen folyó, nemzetközileg jegyzett ideggyógyászati és idegsebészeti kutatáshoz kapcsolódóan válhatnak versenyképessé. A Siemens által szállított új eszközzel olyan egyedi kardiológiai, érrendszeri, magzati és daganatszűrő vizsgálatokat lehet elvégezni, amelyekre eddig nem volt lehetőség itthon. A felerészt a Pécsi Tudományegyetem alapítványai, felerészt magánszemélyek tulajdonában lévő központ négy évig még használhatta volna rutinvizsgálatokra alkalmas régi MR-berendezését, de a gyors gépcsere mellett döntöttek. A most átadott berendezés mellett egy nagy teljesítményű kutató MR-készüléket üzemeltet a központ, de a finanszírozási korlát miatt a két gép kapacitásának csupán 30 százalékát használhatják ki a magyar egészségbiztosító betegei. Baranya és Tolna megyében jelenleg több mint 1500 beteg vár MR-vizsgálatra.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet