BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Btk-szigorítással kezdhet az új parlament

2010. május 5. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Fidesz és a KDNP frakciója tegnap megtartotta alakuló ülését, ahol arról is döntés született, hogy a Fidesz Schmitt Pált jelöli az országgyűlés elnökévé. Ezt megelőzően a leendő kormánypárt elnöksége arról döntött, hogy még a kormány megalakulása előtt képviselői indítványként a ház elé terjesztik a családi pótlék kifizetésének iskoláztatáshoz való kötéséről szóló törvénymódosítást. Várhatóan a büntető törvénykönyvhöz is hozzányúlnak már az első ülésen: a tervek szerint bekerülne a "három csapás intézménye", amely szerint az erőszakos bűncselekmények elkövetőit harmadik esetben az alap büntetési tétel duplájával, bizonyos esetekben pedig életfogytiglan tartó büntetéssel sújtanák. Szintén a Btk. módosítását érintené a közfeladatot ellátó személyekkel - például tanárokkal - szemben elkövetett erőszakos bűncselekmények jelenleginél szigorúbb szankcionálása. Már az első üléseken felbukkanhat a kisebb parlamentre vonatkozó javaslat, amelynek részleteiről még semmit nem tudni, hacsak azt nem, hogy értelemszerűen 2014-től léphetne életbe. Orbán Viktor, a Fidesz elnöke arról beszélt ugyan, hogy a leendő kormány első dolga a rendteremtés, illetve a gazdaság rendbetétele, a gazdaságot érintő jogszabály-módosítások eddig nem kerültek szóba.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet