BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Orbán csak hétfőn hirdet csapatot

2010. április 29. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A második Orbán-kormány hétfő tartja - részben nyilvános - előkészítő ülését, Orbán Viktor csak ott nevezi meg minisztereit - derült ki a kijelölt kormányfő tájékoztatóján. Munkáját a "miniszterelnökség" szervezi, amelynek élén, államtitkári rangban, Varga Mihály Fidesz-alelnök (aki a Napi szerkesztőbizottságának is tagja) áll. Orbán személyes szóvivője Szijjártó Péter lesz. A kormányfő mellett tanácsadók működnek majd - például Szapáry György, az MNB korábbi alelnöke, akinek szerepe lesz az IMF-tárgyalásokon. Már a kormány felállása előtt megkezdődik a jogalkotási munka, e törvényekről is csak később adnak tájékoztatást. Az IMF-hitellel kapcsolatos tárgyalások elvileg nyár végén kezdődnek - ám lehet korábbi az indulás. Az átfogóbb szemlélet és gyorsabb munka jegyében megszűnik a Miniszterelnöki Hivatal, helyét a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium veszi át, élén Navracsics Tibor miniszterelnök-helyettessel (ehhez a parlament első ülésein módosítani kell az alkotmányt). Orbán hangsúlyozta: nem lesznek csúcsminisztériumok, hanem "csak" minisztériumok.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet