BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Orbán hivatalosan is kormányfőjelölt

2010. április 28. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Orbán Viktort, a Fidesz-KDNP miniszterelnök-jelöltjét fogja kormányfőnek jelölni Sólyom László köztársasági elnök az Országgyűlés alakuló ülésén, amelyet várhatóan május 14-én tartanak - a felkérés szándékát Orbán jelenlétében, a Sándor-palotában jelentette be tegnap az államfő. Sólyom a protokolláris elemeket túllépve úgy fogalmazott: a választói akarat most fordul át komoly alkotmányjogi eseményekbe, amelynek egyik része az Országgyűlés, a másik pedig a kormány megalakulása. Orbán, miután a Sándor-palotában megbeszélést folytatott Sólyommal, bejelentette, eleget tesz az államfő kormányalakításra vonatkozó felkérésének. A miniszterelnök személyéről és a kormányprogramról együtt szavaz majd a parlament.

A kormányfőjelölt megerősítette korábbi bejelentését, hogy a következő napokban nemzeti konzultációs heteket indítanak, amelyek módot adhatnak arra, hogy a legfontosabb kérdésekben "nyíltan, egyenesen és őszintén" tudjanak szót váltani a választókkal. Orbán szerint mindent meg fog tenni azért, hogy a rendszerváltás értékeit megőrizve a nemzeti együttműködés rendszerét, elvét és értékeit követő új politikai és gazdasági rendszer jöjjön létre Magyarországon a következő évek munkájának eredményeképpen.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet