BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Piacra kerül a kékfrank

2010. április 27. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Mivel a kibocsátásra a PSZÁF is áldását adta, május 4-én forgalomba kerül a készpénz-helyettesítő kékfrank - adta hírül a kibocsátó Ha-Mi-Összefogunk Korlátolt Felelősségű Európai Szövetkezet (SCE). A "helyi valutát" a szövetkezet számlavezető bankja, a Rajka és Vidéke Takarékszövetkezet forgalmazza majd. A soproni térség szőlő- és bortermelői 2009 nyarán döntöttek arról, hogy az ágazat és régió gazdaságának dinamizálása érdekében szövetkezetet alapítanak, s az egymás közötti pénzforgalomban bevezetik a kékfrankot. A 123 tagú, 38,5 ezer euró jegyzett tőkével megalapított szövetkezetet tavaly december 18-án jegyezte be a cégbíróság. (A szövetkezetnek 100 euró értékű részjegy befizetése után ma is bárki tagja lehet, aki vállalja, hogy a kékfrankot elfogadja és számlát nyit az SCE bankjában.) Majd az Állami Pénzjegynyomda közreműködésével elkezdődött a különböző címletek tervezése és nyomtatása. Időközben arról is döntöttek, hogy a kékfrankot ne csak a tagság használhassa. A különböző elfogadóhelyeket - a bankkártyákhoz hasonlóan - matricákkal jelölik. Az SCE-nél abban is bíznak, hogy már az év végére a térségben több száz ilyen elfogadóhely lesz.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet