BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A tartalékból jutott pénz a rendőrségnek

Újabb 722 millió forintot szabadított fel a Bajnai-kormány a költségvetés általános tartalékából - a pénz java részét a rendőrség kapta bérkiadásokra.

2010. április 26. hétfő, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Magyar Közlönyben múlt péntekre datált kormányhatározat alapján a kormány a költségvetés általános tartalékából 722,3 millió forintot osztott szét. A pénz java részét - 618,1 millió forintot - a rendőrség kapja a közhálóprogrammal kapcsolatos bérköltségek fedezésére - derül ki a határozat indoklásából. A kormány által az elmúlt hónapokban meghirdetett közhálóprogram a közbiztonság megerősítését hivatott szolgálni, fokozottabb rendőri jelenéttel. A programmal a miniszterelnök és a rendőri vezetők is elégedettek, ugyanis látványos elfogási eredményeket publikáltak - ráadásul az új kormány várhatóan folytatja a programot, hiszen a közbiztonság megerősítése a Fidesz-KDNP fontos választási ígérete volt.

A kormány múlt heti döntésével 60 millió forint célzott támogatáshoz jutott az MTA Világgazdasági Kutatóintézete - derül ki a kormányhatározatból. A kutatóintézet a pluszpénzből a 2011-es EU-elnökséggel kapcsolatos felkészülést segíti kutatási feladatokkal. Ugyanez a határozat 30 millió forintot utalt ki az országgyűlési biztosok hivatalának és az ügyészség is kapott 14,2 millió forint támogatást az új feladataira.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet