A Magyar Közlönyben múlt péntekre datált kormányhatározat alapján a kormány a költségvetés általános tartalékából 722,3 millió forintot osztott szét. A pénz java részét - 618,1 millió forintot - a rendőrség kapja a közhálóprogrammal kapcsolatos bérköltségek fedezésére - derül ki a határozat indoklásából. A kormány által az elmúlt hónapokban meghirdetett közhálóprogram a közbiztonság megerősítését hivatott szolgálni, fokozottabb rendőri jelenéttel. A programmal a miniszterelnök és a rendőri vezetők is elégedettek, ugyanis látványos elfogási eredményeket publikáltak - ráadásul az új kormány várhatóan folytatja a programot, hiszen a közbiztonság megerősítése a Fidesz-KDNP fontos választási ígérete volt.
A kormány múlt heti döntésével 60 millió forint célzott támogatáshoz jutott az MTA Világgazdasági Kutatóintézete - derül ki a kormányhatározatból. A kutatóintézet a pluszpénzből a 2011-es EU-elnökséggel kapcsolatos felkészülést segíti kutatási feladatokkal. Ugyanez a határozat 30 millió forintot utalt ki az országgyűlési biztosok hivatalának és az ügyészség is kapott 14,2 millió forint támogatást az új feladataira.
