BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Celldömölkön is lesz vulkánkitörés

2010. április 21. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Többévi előkészítő munka után zöld jelzést kapott a celldömölki Kemenes Vulkán Park építése - tájékoztatták lapunkat a városházán. A több mint félmilliárd forintos beruházást a Ság-hegy lábánál a helyhatóság és az Őrségi Nemzeti Park által létrehozott konzorcium valósítja meg saját erőből, illetve a Nyugat-dunántúli Regionális Fejlesztési Tanácstól elnyert mintegy 400 millió forintos pályázati forrásból. A park legfontosabb célja, hogy a kikapcsolódást, az oktatást és a tudományt is szolgálva interaktív módon bemutassa a Kemenesalja több millió éves természeti értékeit. A program egyik leglátványosabb eleme a "tanúhegyen" megépülő vulkánház lesz, amelyben az egykori kitöréseket is megidézik majd. A három ütemben megvalósuló, teljes egészében várhatóan 2013-ra elkészülő beruházás része lesz egy a helyi építészeti értékeket, szokásokat, szőlőkultúrát bemutató skanzen, emellett egy élmény- és egy játszópark is. Celldömölkön még az ezredforduló után döntöttek több jelentős fejlesztésről - mondta el Fehér László polgármester -, egyebek közt a város turisztikai vonzerejének növelése érdekében. Felépítették a Vulkán fürdőt és uniós források segítségével megvásárolták a magyar államtól azt a rehabilitációra váró többhektáros területet, amelyen most a park felépülhet. Az itt lévő raktárépületeket már lebontották, a terület előkészítése, a szükséges infrastruktúra kiépítése befejeződött; a barnamezős programra eddig több mint 570 millió forintot költöttek.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet