Az egyetemes áramszolgáltatónak egymilliárd, fogyasztónként átlagosan kétszáz forintot kell visszatérítenie a felhasználóknak - áll a Magyar Energia Hivatal (MEH) közleményében. A 2009. évi beszerzési árak mellett számított árrés - az egyes szolgáltatóknál eltérő mértékben - meghaladta a jogszabályban meghatározott mértéket az előzetes, de pontatlan becslések és a jogszabály változása miatt. Az elmúlt évre a teljes visszatérítendő összeg 957 millió forint, ami ötöde a 2008-as összegnek. A hivatal számítása szerint a 2010. évi lakossági áramárak átlagosan kilowattóránként 6 fillérrel lesznek alacsonyabbak a 2010-re egyébként érvényesíthető szintnél. Az éves átlagos árrés több, a szolgáltatók által előre csak korlátozott pontossággal becsülhető, általuk csak részben befolyásolható tényező függvényében alakul ki. Esetleges túllépése nem "jogszabálysértő" üzleti magatartás eredménye. Mivel pontos értéke csak a tárgyév végét követően válik ismertté, az árszabályozás utólagos kezelési módszert biztosít a hivatalnak mind az éves átlagos árréstől való elmaradás, mind annak túllépése esetére.
