BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kétszáz forinttal olcsóbb az áram

2010. április 19. hétfő, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az egyetemes áramszolgáltatónak egymilliárd, fogyasztónként átlagosan kétszáz forintot kell visszatérítenie a felhasználóknak - áll a Magyar Energia Hivatal (MEH) közleményében. A 2009. évi beszerzési árak mellett számított árrés - az egyes szolgáltatóknál eltérő mértékben - meghaladta a jogszabályban meghatározott mértéket az előzetes, de pontatlan becslések és a jogszabály változása miatt. Az elmúlt évre a teljes visszatérítendő összeg 957 millió forint, ami ötöde a 2008-as összegnek. A hivatal számítása szerint a 2010. évi lakossági áramárak átlagosan kilowattóránként 6 fillérrel lesznek alacsonyabbak a 2010-re egyébként érvényesíthető szintnél. Az éves átlagos árrés több, a szolgáltatók által előre csak korlátozott pontossággal becsülhető, általuk csak részben befolyásolható tényező függvényében alakul ki. Esetleges túllépése nem "jogszabálysértő" üzleti magatartás eredménye. Mivel pontos értéke csak a tárgyév végét követően válik ismertté, az árszabályozás utólagos kezelési módszert biztosít a hivatalnak mind az éves átlagos árréstől való elmaradás, mind annak túllépése esetére.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet