Sólyom László köztársasági elnök államfői mandátuma augusztus 5-én jár le - mondta Kumin Ferenc, a Köztársasági Elnöki Hivatal főosztályvezetője hétfőn. Lapunk hétfői számában tévesen június hetedikére tettük az elnöki mandátum lejártát, emiatt állítván azt, hogy új országgyűlés legsürgetőbb feladatai között említi az államfőválasztást. Kumin közölte: az államfő mandátuma augusztus 5-én jár le, a mandátum lejárta előtt legalább harminc nappal kell az országgyűlésnek új elnököt választania, vagyis erre július elejéig kell sort keríteni. A pontatlan tájékoztatásért az érintettől és olvasóinktól elnézést kérünk.
