Ha egy évvel ezelőtt, a kormányzásom kezdetén azt ígérem, hogy az euró árfolyama 310 forint helyett 285 forint lesz, és csak százezer munkahelyet veszítünk el, továbbá az alapkamat megfeleződik, akkor sokan csaptak volna a tenyerembe - mondta Bajnai Gordon miniszterelnök tegnap a Hungarian Business Leader Forum üzleti ebédjén. Magyarország növekedési kilátásai az utóbbi egy évben jelentősen javultak, köszönhetően annak, hogy a megszorításokon túl strukturális átalakítás is volt - ezt tükrözi a visszatérő bizalom. Bajnai szerint általános vélekedés szerint 2011-től a magyar gazdaság 3-4 százalékkal növekedhet; a következő kabinet teendője, hogy a növekedést fenntartsa. A következő négy-öt évben Európa kormányai azzal lesznek elfoglalva, hogy az utóbbi hónapokban fölhalmozott deficithegyet eltakarítsák, ami csak szerkezeti átalakításokkal lehetséges - olyan átalakításokkal, amit Magyarország már megtett. A következő öt évben élesedik a verseny a munkahelyekért, az elérhető hitelforrásokért - kisebb lesz az európai növekedés, erősebb a verseny. A magyar gazdaságnak arra kell felkészülnie, hogy a gyenge konjunkturális környezetben is növelje versenyképességét. Ennek érdekében továbbra is szigorú költségvetési politikára, adósságcsökkentésre van szükség. A miniszterelnök szerint folytatni kell azon lépéseket, amelyek a gazdaság növekedését fenntarthatóvá teszik - így két év alatt az ország visszanyerheti az utóbbi két év veszteségét.
