BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Százmilliárdos sötétedés

2010. március 4. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A gazdaság kifehérítéséért tett kormányzati lépések 2006-2008 között összesen 200-250 milliárd forinttal növelték az államháztartás bevételeit, ám a gazdasági világválság hazai kibontakozása után ez az összeg mintegy százmilliárd forinttal csökkent - állapítja meg a gazdaság fehéredését "auditáló" bizottság ötödik jelentése. Például a társadalombiztosítás rendszerébe 2007-ben 131,5 ezer fő lépett be, ez a szám pedig 2008 végére elérte a 250 ezer főt, azóta viszont nem változott.

A jelentés szerint a jogalkotók abból a hibás feltételezésből indulnak ki, hogy az alacsony jövedelemre bejelentettek adóterhelése nem változtatható. Ezáltal éppen az adórendszer azon elemi torzulását nem képesek kiszűrni, melynek következményeként az adófizetők jelentős rétege vonja ki magát az adókötelezettségek alól. Ezzel szemben a bizottság javaslata szerint el kellene érni, hogy mindenki valós jövedelmi viszonyainak megfelelő adókötelezettséget vállaljon.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet