BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tízmilliárdhoz jut a tartalékból a Malév

2010. március 2. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Malév feltőkésítésével kapcsolatos kiadásokra tízmilliárd forintot különített el a kormány az általános tartalékból, amit a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) Zrt. rendelkezésére bocsátott - derült ki a tegnap megjelent Magyar Közlönyből. Az MNV Zrt. a tízmilliárdon felül a saját tartalékaiból 7,3 milliárd forintot, vagyis összesen 17,3 milliárd forintot fordíthat a Malév államosításával kapcsolatos kiadásokra.

A költségvetés általános tartaléka 57,3 milliárd forintot tartalmazott január elsején, ebből eddig összesen kétmilliárd forintot költött el a kormányzat. A Malévra fordított kiadással együtt az általános tartalékból 11,97 milliárd forint fogyott. Az afganisztáni csapaterősítésre a kormány 5,2 milliárd forintot tervez költeni, szintén a tartalékból - így az egész éves keret negyede javarészt ki is merül.

A kormány eredetileg a BKV-nak ígért 17 milliárd forintos támogatást is a költségvetési tartalékból fedezte volna - de az már nem férne bele az első féléves keretbe. A fővárosi közlekedési cégnek február közepéig 5, április hetedikén újabb 5 milliárdot kellene kapnia. A kormány most úgy döntött, hogy a két hete esedékes első ötmilliárdot nem az idei tartalékból, hanem a tavalyi költségvetés maradványaiból kaparja össze - ez is a Magyar Közlöny tegnapi számából derült ki.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet