BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nullszaldóra törnek a Volán-társaságok

2010. február 25. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az utasok számának kétszázalékos csökkenése mellett is szerény pozitív nullszaldós gazdálkodással számolnak az idén a Volán-társaságok - adta hírül a Nemzeti Vagyongazdálkodási Tanács (NVT). A 24 Volán-társaság számára tervezési bizonytalanságot okoz a gazdasági válság, valamint a jegyek és bérletek árának emelése miatt várható utasszámcsökkenés, továbbá a gázolaj árának ingadozása. A társaságok gazdálkodása, likviditási helyzete nagyban függ a megrendelő helyi önkormányzatok költségvetési helyzetétől és a központi költségvetés állapotától, emiatt mind a várható támogatások mértékét, mind azok kifizetésének ütemezését bizonytalannak látják a cégek. A Volánok árbevételének 70 százalékát kitevő menetrend szerinti helyközi forgalom futásteljesítménye 1,4 százalékkal nő, részben a vasúti szárnyvonalak átvétele miatt. A cégcsoport társaságai az idén összesen 283 busz beszerzését tervezik, ezek ötöde használt jármű lenne. Az NVT várakozásai szerint a már megszületett hat regionális Volán-konzorcium a társaságcsoport működési kiadásait mintegy négymilliárd forinttal mérsékelheti.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet