BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Sokkal "tartozik" az állam a k+f szektornak

2010. február 24. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Pozitív mérleggel zárta a múlt esztendőt a Magyar Innovációs Szövetség a 2008-as négymillió forintos mínusz után - mondta Monszpart Zsolt általános elnökhelyettes a szervezet éves közgyűlésén. A szövetség létszáma tavaly mintegy harminc új taggal bővült, de 2009 volt az első olyan esztendő, amikor - tagdíjfizetési problémák miatt - több vállalatot is kizárt soraiból a szervezet. Amellett, hogy tavaly megindult a szektor és a kormányzat közötti párbeszéd, részben a szövetség kommunikációs nyomásának hatására az eredeti tervekkel szemben a kabinet mégis vállalta, hogy 2010-ben 20 milliárd forinttal járul hozzá az Innovációs Alap vállalati befizetéseihez. Monszpart szerint az utóbbi években az állam nem teljesítette maradéktalanul befizetési kötelezettségét, ezért az egyes években "zárolt", nagyjából tízmilliárd forint körüli elmaradások összege mára megközelíti az 54 milliárd forintot.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet