Megnyugtató, hogy milyen professzionális és megbízható munka folyik Magyarországon a 2011-es soros uniós elnökség előkészítésére - jelentette ki Guido Westerwelle német külügyminiszter budapesti sajtótájékoztatóján, miután tárgyalást folytatott magyar kollégájával. A német diplomácia vezetője Balázs Péter külügyminiszter meghívására érkezett Magyarországra, ám találkozott Bajnai Gordon miniszterelnökkel és Orbán Viktorral, a Fidesz elnökével is. Westerwelle a Külügyminisztériumban tartott tájékoztatóján elmondta, fontosnak tartja, hogy az Európai Unióban minden tagállam egyenrangú partnerként tudjon egymással tárgyalni.
Bajnai Gordon miniszterelnökkel való találkozóján a gazdasági kérdések voltak a legfontosabbak. A kiadott közlemény szerint hangsúlyos helyen szerepeltek a magyar válságkezelő intézkedések eredményei és a görögországi válságkezelés lehetséges irányai. A magyar kormányfő és a német külügyminiszter a visegrádi négyek soros magyar elnöksége által kezdeményezett jövő heti energiabiztonsági és a Duna-stratégia ügyében megtartott nagyszabású nemzetközi csúcstalálkozókról is értekezett.
Orbán Viktor, a Fidesz elnöke is találkozott Guido Westerwelle német külügyminiszterrel - közölte az ellenzéki párt. A megbeszélés résztvevői áttekintették a német-magyar gazdasági kapcsolatokat, és egyetértettek annak fontosságában, hogy Németország fenntartsa a rendszerváltoztatás óta folytatott, piacerősítő beruházási politikáját a térségben.
