A Gazdasági Versenyhivatal a gépjármű-eredetiségvizsgálat év elején bevezetett szabályainak megváltoztatását kéri az igazságügyi és a közlekedési minisztertől az indokolatlanul magas díjak, valamint az igazolhatatlan és felesleges ráfordítások csökkentése érdekében, emiatt levélben fordult a miniszterekhez. A versenyhatóságot meglepetésként érte, hogy 2009 decemberében lényeges módosítások történtek az eredetiségvizsgálat szabályozásában, pedig a versenytörvény értelmében egyeztetni kellett volna róla a GVH elnökével. Így a GVH kénytelen utólagosan lehetőséget kérni az előterjesztések tanulmányozására, mivel a hatóságnak "erős a gyanúja, hogy az új szabályozás miatt a közfeladat ellátásának hatékonysága nemhogy javult, hanem tovább romlott".
