Tegnaptól elindult a gazdálkodók egy hónapos monitoring-adatszolgáltatási időszaka. Az adatszolgáltatást elmulasztó termelők akár félmillió forintos bírságot is kockáztatnak, a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal (MVH) ugyanis mulasztási bírsággal szankcionálhatja a feledékenységet - hívta fel a figyelmet közleményében a Magyar Agrárkamara. Az adatszolgáltatás keretében valamely európai mezőgazdasági vidékfejlesztési alaphoz (EMVA) köthető támogatást igénybe vevő gazdáknak a tavalyi gazdálkodásukkal kapcsolatos adatokat elektronikus úton kell megadniuk az MVH-nak. Tavaly összesen 32 jogcímen kaptak a magyar gazdák EMVA-forrásból különféle támogatásokat, ezek közé tartozik például a Natura 2000 vagy a kedvezőtlen adottságú területeken való gazdálkodás támogatása. Az adatszolgáltatás célja, hogy a támogatást felügyelő szervezetek képet kapjanak arról, hogy a szubvenció mennyire segítette a gazdálkodó tevékenységét és hogyan valósultak meg az EMVA célkitűzései az uniós források igénybevételével.
