A januári sztrájk alatt is dolgozó BKV-alkalmazottakat képviselő szakszervezet, a VTDSZSZ a tegnap kezdődött bértárgyalás első fordulóján bejelentette: 4+5 százalékos béremelést követel a közlekedési társaság valamennyi dolgozójának - írta az Index. A VTDSZSZ a BKV-dolgozók mintegy felét képviseli, a többiek a januárban sztrájkoló szakszervezetekhez tartoznak, ők azonban - mivel követeléseiket már a kollektív szerződés rögzíti - ezúttal nem kértek semmit. Gulyás Attila, a VTDSZSZ elnöke elmondta, hogy az ötszázalékos bérfejlesztést a bruttó 160 ezer forint alatt kereső mintegy 500 dolgozó számára kérik. Emellett havi 6000 forint helyett 8000 forintos étkezési utalványt követelnek és azt is szeretnék elérni, hogy a bér három százalékáért a nyugdíjbiztosítás mellett az életbiztosítást is választhassák a dolgozók, valamint tisztáznák, hogy az év végi 45 ezer forintos pulykapénz nettó vagy bruttó. Gulyás szerint a négyszázalékos emelés 1,6 milliárd forintból jönne ki, ami belső átcsoportosításokkal előteremthető. Mint mondta, nem látja okát, miért ne fogadná el a menedzsment az ajánlatukat.
