BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagyot csökkent az agrárium jövedelmezősége tavaly

2010. február 9. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A mezőgazdaság tavalyi teljesítménye az előzetes adatok szerint mindössze harmada a 2008-as 220 milliárd forintos adózás előtti ágazati eredménynek - mondta Gőgös Zoltán, az agrártárca államtitkára egy tegnapi szakmai tanácskozáson. Ennek ellenére az ágazat mintegy nettó 1 milliárd euró exporttöbbletet produkált. Szerinte sem a mezőgazdasági cikkek, sem az élelmiszerek árnövekedésére nem lehet számítani idén. A szektor jövedelmezőségét javította az a 613 milliárd forint támogatás, ami hazai és uniós forrásokból érkezett a gazdálkodókhoz. Az utóbbi három-négy hónapban 16-17 ezer kérelem érkezett az Új Magyarország Vidékfejlesztési Program (ÚMVP) támogatásaira, a forrásigény közelíti a 400 milliárd forintot. A szabad forrás 180 milliárd forint, az igényeket rangsorolják majd. Gőgös szerint már készítik az idei területalapú és top-up támogatások kifizetéséről szóló rendeleteket, ezek hiányában a gazdálkodók 240-250 milliárd forint forrástól eshetnek el - írta az MTI-Eco.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet