BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Demszky: politikai felelősségem van BKV-ügyben

2010. február 8. hétfő, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Demszky Gábor főpolgármester szerint politikai felelőssége neki is van a BKV-nál történt gyanús ügyekben, de meg sem fordult a fejében, hogy lemondjon hivataláról - írta az Index. A főpolgármester a Kocsis Istvánnal, a BKV jelenlegi vezérigazgatójával és Ikvai-Szabó Imre főpolgármester-helyettessel tartott tájékoztatóján beszélt arról, hogy hibázott, mivel hagyta, hogy a legfontosabb gazdasági ügyekről ne a közgyűlés, hanem szűkebb körű bizottságok döntsenek. Ahogyan abban is, hogy a kormány és a főváros közötti politikai játszma kereteit elfogadta. Azt is hibának tartotta, hogy elfogadta Antal Attilát a BKV vezérigazgatójának, ahelyett hogy a posztra nemzetközi pályázatot írtak volna ki. A főpolgármester kész elhinni Hagyóról is, hogy nem tudott bűncselekményekről. Demszky szerint azt, hogy a BKV-nál elfolyt pénzek pártkasszákba kerültek-e, a rendőrségnek kell kiderítenie. Mint mondta, nincs különösebb következménye, hogy vállalja a politikai felelősséget. Végigcsinálja a ciklust, mert a BKV ügyeit rendbe akarja tenni. Kocsis István bejelentette: a héten további harminc feljelentés várható a BKV-nál kötött értékesítési és kommunikációs tanácsadói megbízások miatt.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet