A vám- és pénzügyőrség (VP) 2009-ben a nehéz körülmények között is kiemelkedő munkát végzett Katona Tamás, a Pénzügyminisztérium (PM) államtitkára szerint. A VP 2009-ben nettó 1267,32 milliárd forintot szedett be, a központi költségvetés bevételeinek 15,23 százalékát, az egy vámosra jutó bevétel elérte a 179 millió forintot. Saját előirányzatát a gazdasági visszaesés ellenére 1 milliárd forinttal túlteljesítette a testület - mondta a Nemzetközi Vámnap alkalmából Nagy János országos vámparancsnok. A bevételek közül a jövedéki adóbevétel 868,82 milliárd forintot tett ki, a dohánytermékek áfabevétele 92,64 milliárd forint volt, ami 116,5 százalékos teljesítést jelent. Környezetvédelmi termékdíj címén 29,04 milliárd forintot szedett be a VP, az előirányzat 132,6 százalékát. A regisztrációs adóból származó bevétel viszont csak az előirányzat 40,9 százalékát, 33,55 milliárd forintot tett ki - írta az MTI-Eco. A vámhatóság tavaly prioritásként kezelte a vámeljárások elektronizálását, az elektronikusan lebonyolított vámeljárások száma a duplájára emelkedett - tette hozzá Nagy János.
