BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megkezdődött a 2009-es top-up támogatások kifizetése

2010. január 21. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Január közepétől utalja a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal a 2009 után járó területalapú támogatás nemzeti kiegészítő részét, az úgynevezett top-up támogatást az érintetteknek - adta hírül Soproni Horváth Lajos, az MVH sajtófőnöke. A termeléstől elválasztott, történelmi bázisjogosultságok alapján járó támogatások közül hízottbika-tartásra kifizetési határozattal 5853 ügyfél rendelkezik, ők összesen 4,4 milliárd forintot kapnak. Anyatehéntartás támogatására ötezer gazdálkodó jogosult, összesen 1,6 milliárd forint értékben. Szarvasmarhatartás extenzifikációs támogatására 1,3 milliárd forintot, míg kedvezőtlen területeken való anyajuhtartásra 360 millió forintot fizet a hivatal. Minden érintett támogatásnál nőtt az előző évhez képest a bázisjogosultságként igénybe vehető összeg.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet