BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az infokommunikációs közbeszerzést visszavonják

2010. január 19. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kormány visszavonja a nemzeti infokommunikációs stratégiára kiírt közbeszerzést, miután a parlament gazdasági bizottságának informatikai és távközlési albizottsága keddi ülésén a képviselők fele ellenezte a tendert. Az albizottság szerint ilyen stratégiára szükség van, és támogatta annak előkészítését, de nem közbeszerzés kiírásával. A fideszes Nyitrai Zsolt azt kifogásolta, hogy a leköszönő kormány az utolsó pillanatban akar stratégiát alkotni, ezzel megköti a következő kormány kezét. A kormány korábban két szakaszból álló közbeszerzést indított a stratégia kidolgozására. Az első szakasz május 20-án zárult volna, a nyertes ajánlattevőnek eddig kellett volna felmérni az ország, Európa és az egész világ infokommunikációs helyzetét. A második szakaszban október 1-jéig magát a stratégiát kellett volna kidolgozni.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet