Font Sándor, az Országgyűlés mezőgazdasági bizottságának fideszes elnöke indítványt nyújtott be, amelyben kezdeményezi, hogy az egyszerűsített foglalkoztatásról szóló törvény ne idén áprilisban, hanem csak 2011. január elsején lépjen hatályba. A jogszabály értelmében idén április elsejével megszűnik az alkalmi munkavállalói könyv, a dolgozókat júliustól telefonon vagy az interneten kell bejelenteni. A javaslat indoklása szerint sikertelen lesz az alkalmi munkavállalás szabályainak megváltoztatása, mivel az elmúlt év végén elfogadott törvény egyáltalán nem járul hozzá a szürke- és a feketegazdaság visszaszorításához. Font szerint az év végéig volna idő kidolgozni egy hatékonyabb rendszert. A törvény ugyanis olyan adóemelést és adminisztrációs terhelést jelent, ami tovább erősítheti a szürkegazdaságot, gátolja a munkába állást és lehetetlen helyzetbe hozza a mezőgazdaságot, továbbá "betarthatatlan".
