BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csak jövőre változtatna a Fidesz

2010. január 12. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Font Sándor, az Országgyűlés mezőgazdasági bizottságának fideszes elnöke indítványt nyújtott be, amelyben kezdeményezi, hogy az egyszerűsített foglalkoztatásról szóló törvény ne idén áprilisban, hanem csak 2011. január elsején lépjen hatályba. A jogszabály értelmében idén április elsejével megszűnik az alkalmi munkavállalói könyv, a dolgozókat júliustól telefonon vagy az interneten kell bejelenteni. A javaslat indoklása szerint sikertelen lesz az alkalmi munkavállalás szabályainak megváltoztatása, mivel az elmúlt év végén elfogadott törvény egyáltalán nem járul hozzá a szürke- és a feketegazdaság visszaszorításához. Font szerint az év végéig volna idő kidolgozni egy hatékonyabb rendszert. A törvény ugyanis olyan adóemelést és adminisztrációs terhelést jelent, ami tovább erősítheti a szürkegazdaságot, gátolja a munkába állást és lehetetlen helyzetbe hozza a mezőgazdaságot, továbbá "betarthatatlan".

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet