BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vezetők távoztak a felügyelettől

2010. január 6. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Közös megegyezéssel távozott a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletétől (PSZÁF) Varga Csaba, a szervezet korábbi főigazgatója és Erdős Mihály korábbi főigazgató-helyettes, míg Schiffer Péter főigazgató-helyettes december közepén nyugállományba vonult - mondta el Binder István szóvivő az MTI-Ecónak. A változások a szervezet működéséről szóló törvény módosulása miatt következtek be. A Felügyeleti Tanács (FT) tagjainak megbízatása, valamint közszolgálati jogviszonya - a korábbi elnököt, Farkas Ádámot kivéve - a törvény hatálybalépésével megszűnt. Az FT-tagok végkielégítésre vagy felmentési időre nem jogosultak, azonban külön juttatásként megkaphatják az MNB elnökének az MNB-től 2008-ban származó összes jövedelme 10 százalékának megfelelő összeget. A PSZÁF főigazgatójának és főigazgató-helyetteseinek megbízatása - közszolgálati jogviszonyuk érintetlenül hagyása mellett - ugyancsak megszűnt december 30-ával, nekik azonban a törvény szerint köztisztviselői munkakört és felügyeleti főtanácsadói címet kellett felajánlani.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet