BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Folytatódik a benzintender körüli politikai iszapbirkózás

2010. január 6. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Ugyan a kormány által kiírt benzintendert az OMV nyerte, az állami szervek jelentős része - a rendőrséget, a köztársasági őrezredet, a tűzoltókat és a mentőket is ideértve - továbbra is a Molnál tankol, mivel a pályázat kiírásakor és elbírálásakor csak az ár számított, a kúthálózat nagysága és elérhetősége nem. A kormányszóvivő szerint mintegy ezer intézmény számára azonban megtakarítást jelent majd a szolgáltatóváltás. Az érdekes eredményt hozó tender körüli politikai vihar azonban nem csitul. A Fidesz által péntekre összehívott rendkívüli honvédelmi és rendészeti bizottsági ülésen például az ellenzéki honatyák már az MSZP-s Laboda Gábor szerepére is kíváncsiak lennének a tender elbírálásában. Laboda cége ugyanis a pályázaton nyertes OMV-s benzinkutakat üzemeltet. A képviselő az MTI-nek adott nyilatkozatában értetlenségét fejezte ki a vádak hallatán, mondván, egyszerű töltőállás-üzemeltetőként nem is befolyásolhatott volna egy olyan pályázatot, ahol az ár dönt.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet