BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Februártól ösztöndíj jár a szakmunkásoknak

2010. január 5. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Havi 10 ezer forint ösztöndíjat kapnak februártól azok a szakiskolai tanulók, akik a regionális fejlesztési és képzési bizottságok (rfkb) által kijelölt szakmákban tanulnak, ősztől viszont már a tanulmányi eredménytől függ az ösztöndíj összege. A 10 ezer forintos alapdíjat a 2,51-nél magasabb átlaggal bírók kapják, 4,51-es tanulmányi átlag felett ugyanakkor az ösztöndíj 30 ezer forint lehet - derül ki a Magyar Közlönyben megjelent kormányrendeletből. Az rfkb-k január 15-ig jelölik ki a régiónként legfeljebb tíz-tíz szakmát. A döntéshez az adott régióban a regisztrált állástalan pályakezdők számának alakulását, a térségben a bruttó hozzáadott értékről szóló KSH-adatokat, illetve a munkaerő-piaci prognózisokat veszik figyelembe.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet