Sok cégnél elmaradtak a karácsonyi rendezvények, néhol még karácsonyfát sem állítottak - olvasható az Ipsosnak az fn.hu részére készítetett reprezentatív felmérésében. A vállalkozások több esetben a munkatársaknak és a partnereknek szánt ajándékon is spóroltak, számos helyen a szokásos prémiumokat sem utalták ki - számolt be az MTI-Eco. A felmérés szerint a cégek több mint 90 százaléka ötszázezer forintnál kevesebbet költ karácsonyi partira, a legtöbben 50-100 ezer forintot szántak erre a célra. Visszafogottabb az egymás közti ajándékozás is: a vállalatok alig több mint harmada küldött ajándékot partnereinek, 80 százalékuk kisebb értékű csomagot. A többség 200 ezer forintnál kevesebbet szánt ajándékokra és üdvözletekre. A karácsonyi ünnepséget tartó cégek negyede számolt be olyan esetről, hogy valaki az év végi rendezvényen fogyasztott túl sok alkohol miatt később kellemetlen helyzetbe került a munkahelyén.
