A földgáz végfelhasználói ára fogyasztói csoportonként eltérően, átlagosan négy százalékkal emelkedik 2010. január 1-jén a lakosságot, a kisfogyasztókat és a közüzemeket ellátó úgynevezett egyetemes szolgáltatói körben. Az E.On várhatóan átlagosan 3 százalékkal csökkenti az áram végfelhasználói árát, míg a Démász változatlanul tartja. Az Elmű és Émász még nem adott be árváltoztatási kérelmet, a rendszerhasználati díjak emelkedése miatt esetükben 2 százalékos emelkedés várható. Mérséklődik viszont a távhőért fizetendő összeg, az áfakulcs 18-ról 5 százalékra csökkenése miatt. A benzin és a gázolaj jövedékiadó-tartalma ugyanakkor emelkedik: előbbinél 10, utóbbinál pedig 7 százalékkal, ami literenként 10 forint feletti drágulást eredményezhet. A fővárosban köbméterenként egy forinttal nő a vízdíj. Csökken az ingatlanok után fizetendő illeték: 4 millió forint forgalmi érték fölött 6-ról 4 százalékra. Februártól várhatóan emelkednek a BKV, a MÁV és a Volán tarifái, és nő az autópálya-matrica ára is - derül ki az MTI-Eco összeállításából.
