BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kevesebb élelmiszer fogyott

2009. december 27. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az élelmiszerek kiskereskedelmi forgalma értékben két százalékkal emelkedett, mennyiségben azonban 1,5 százalékos csökkenést regisztrált az ACNielsen Piackutató Kft. tavaly december és idén november között. A kutatás szerint a jelzett időszakban átlag felett nőtt a húskészítmények, a kávé, az ásványvíz és gyümölcsjoghurt kiskereskedelmi eladása. Kiemelkedően nőtt a bolti forgalom energia- és sportitalból: mennyiségben 31, értékben 20 százalékkal, de pozitívan alakulnak a trendek a teánál és rizsnél is. Tovább koncentrálódtak az élelmiszerek beszerzési helyei: a hipermarketek piaci részesedése 30 százalékról 31-re, a szupermarketeké és diszkontoké pedig 32-ről 33 százalékra emelkedett, a hagyományos, 50 négyzetméter alatti üzletek kárára. A Nielsen által mért élelmiszer-kategóriák éves kiskereskedelmi forgalma összességében meghaladta az 1300 milliárd forintot.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet